EGZERSİZLER

Dizlerinizi Güçlendirecek Egzersizler

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: CEYDA20TL


Dizlerinizi Güçlendirecek Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Kireçlenme, menüsküs, bursit ya da tendoniz… Diz ağrısı yaygın bir sorundur. Yapılan araştırmalar da her yıl 18 milyon insanın diz ağrısı nedeniyle doktora başvurduğun ortaya koyuyor. Biz de bu videomuzda kendi başınıza yapabileceğiniz diz güçlendirme egzersizlerini bir araya getirdik.

Nazik germe ve güçlendirme egzersizleriyle diz ekleminizi destekleyen kaslarınızı güçlendirebilir, hassas diz esnemeleri ve diz ağrısı için hedefe yönelik egzersizi rutininize dâhil ederek, sizi yıllardır rahatsız eden ağrıyan dizlerinizin gücünü artırabilirsiniz.

Bu diz güçlendirme egzersizleri çok fazla ağırlık kullanmayı da gerektirmiyor. Haydi başlayın!

Sırt üstü yatın, dizlerinizi bükün, ellerinizi ise gövdenin yanına yerleştirin. Nefes alırken kalçanızı kaldırın, nefes verirken indirin. 3-4 kez hareketi tekrarladıktan sonra aynı konumdayken ayağınızın biriniz uzatın, uzattığınız ayağınızın parmaklarını kendinize doğru çekin, ayağınızı sabit tutarken nefes alırken ayağınızı yukarı doğru kaldırın, nefes verirken indirin. 4-5 hareketi tekrarladıktan sonra bu kez ayakuçlarınızı point konumuna getirin. Bacağınızı yana yukarı doğru açarken bu kez ayakuçlarınızı fileksiye alın, dairenin yarısında nefes verirken parmak ucunuzu yine point konumuna getirin ve hareketi 4-5 kez tekrarlayın, ardından hareketi bir de ters yöne doğru birkaç kez yapın.

Yastık, havlu ya da pilates topu fark etmez dizlerinizin arasında bir destek koyun. Önce yastığı hafifçe dizlerinizle sıkın, 5’e kadar sayın ve bırakın. Son hareket olan 5. tekrarda yastığı sıkın ve nefes alırken kalçayı yeniden kaldırın, nefesinizi verirken kalçanızı indirin. 5.tekrarda kalçanız yukarıda sıkılmış halde 10-20 saniye kalın ve indirin.

Yastık yine bizlerinizin arasında, bu kez dizinizi düzeltip, ayak parmağınızı kendinize doğru çekerek, bacağınızı kasın ve indirin. Hareketi 2-3 kez tekrarlayın.

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın, kollarınızı gövdenin yanına yerleştirin. Kalçayı nefes alırken geriye doğru alırken, gövdenizi hafif geriye alın ve dikleştirin. Hareketi 4-5 kez tekrarlayın, son harekette ise 10 saniye kalın.

Ellerinizi belinize koyun, bir ayağınızı öne doğru uzatın. Yavaşça ağırlığınızı öne doğru verin sonra dikleşin.