EGZERSİZLER

Omuz Güçlendirici Egzersizler

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: CEYDA20TL


Omuz Güçlendirici Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Omuz güçlendirme egzersizleri, bir yaralanma veya uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra omzunuzu güçlendirmenin harika bir yoludur. Videodaki egzersizler rotator manşet kasları dediğimiz supraspinatus, infraspinatus, teres minör ve subscapularis ile deltoid, spakula, bicesp ve trapezius kaslarını hedef olarak, onların güçlenmesine ve rahatlamasına odaklanır.

Omuz ameliyatı geçirdiyseniz, bu egzersizleri yapmak için doktorunuz veya fizyoterapistinizden onay almayı unutmayın!

Egzersizlerde tekrar sayısı yok, yorulana kadar uygulayabilirsin!

Deltoid kasını güçlendirecek ilk egzersiz için ayaklarını omuz genişliğinde aç, ellerine yarım ve ya 1 kiloluk ağırlık al ve kollarını gövdenin hemen önünde konumlandır, elinin dış yüzeyi ise karşıya baskın.

Bir kolun sabit, nefes alırken bir kolunu omuz hizasında kaldır, nefes verirken ise yavaşça indir. Sonrasında diğer kolunu nefes alırken omuz hizasında kaldır nefes verirken yavaşça indir.

Kolların gövdenin yanında bu sefer de bir kolun sabitken nefes alırken bir kolunu yana doğru omuz hizasında kaldır, nefes verirken yavaşça indir ve ardından hareketi diğer kolun için uygula. Bir sağ bir sol kol şeklinde yorulana kadar uyguladığı hareketin sonrasında dirseklerini gövdenin yanına al, dirseklerin sabit ellerin de birbirine paralel bir şekilde avuç içlerin birbirini göstersin. Dirseklerini gövdeden ayırmadan nefes alırken kürek kemiklerinin birbirine yaklaştığını hissedene kadar ellerini aç, nefesini verirken ortaya gel.

Kolların gövdenin yanında, dirseklerin bükülü omuz hizasında avuç içlerin ise karşıyı göstersin. Nefes alırken dirseklerini düzeltip, kollarını yukarıya doğru kaldır, nefesini verirken omuz hizasına kadar indir.

Yana dönün, dizlerini hafif bükerek gövdeniz öne doğru al. Deltoidin arka tarafını ve kürek kemiğini çalıştıracak bu egzersizde nefes alırken kollarını gövdenin hemen yanından geriye doğru götür, kürek kemiklerini sıkıştır, nefes verirken başa dön.

Dambılı bırak, bu sefer spakula kasını güçlendirmek için ellerini omuz hizasında duvara koy, buradayken nefes verirken ellerinle duvarı iterek kürek kemiklerini birbirinden uzaklaştır, nefes verirken yaklaştır.

Egzersizi bu kez yerde matın üzerinde dene. Onun için dört ayak pozisyonuna gel, ellerinle yeri ittirip kürek kemiklerini birbirinde uzaklaştır, nefes verirken yaklaştır ve dinlen.