EGZERSİZLER

10 Dakikalık Tüm Vücut Antremanı

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: BIRCAN20TL


10 Dakikalık Tüm Vücut Antremanı ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz egzersiz videosu izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Bu, hızlı bir şekilde forma girmenize yardımcı olacak 10 dakikalık hızlı ve kolay bir yağ kaybı egzersiz rutini! Videoda kollara, karın kaslarına, bacaklara ve kalçaya odaklanacağız.

Herhangi bir ekipmana veya ağırlığa ihtiyacınız yok! Tüm vücudunuzun kaslarını hedef alan bu antrenmanı haftada 2-3 kez, 10-12 tekrar olacak şekilde 3 set olarak yapabiliriniz.

Ayaklarınızı kalça kemiklerinizden biraz daha fazla açın, ellerinizi belinize alın. Derin bir nefes alın ve nefesinizi verirken parmak uçlarınızın üzerinde yükselip inin.

Nefesinizi verirken parmak uçlarınızın üzerinde yükselin ve nefesinizi verirken dizlerinizi hafif bükerek küçük bir squat yapın.

Ellerinizi ensenize alın, ayaklarınızın arasını açın, parmak uçlarınızın ve diziniz karşıya baksın. Nefes alarak squata oturun, nefes vererek kalkın gövdenizi sağa doğru yatırın. Nefes alarak squata oturun, nefes vererek kalkın bu sefer de gövdenizi sola doğru yatırın.

Elleriniz yine ensenizde, nefes alın nefesinizi verirken sağ dizinizi yukarı doğru çekerken üst vücudunuzu ona doğru döndürün. Dizinize dokunmayın burada omurganın döndürülmesi amaçlanıyor. Hareketi peş peşe 10-12 tekrar yaptıktan sonra dinlenmeden aynı hareketi bu kez sol dizinizle yapın.

Bacağınızın birini öne birini arkaya alın, nefes alırken kollarınızı yana doğru açın, nefes verirken kollarınızı öne doğru uzatın. Seti tamamladıktan sonra bacaklarınızı değiştirin ve aynı hareketi bu değiştirdiğiniz bacaklarınız için yapın.

Bir sonraki hareket için plank pozisyonuna gelin, bir sağ dizinizi çekin bir sol dizinizi çekin ardından bacaklarınızı açıp kapayın. Seti tamamladıktan sonra dizleri ve dirsekleri mata yerleştirin. Sağ bacağınızı geriye doğru uzatın ve dümdüz yukarıya doğru indirip kaldırın. Seti tamamladıktan sonra bu kez sol bacağınızı geriye doğru uzatın ve dümdüz yukarıya doğru indirip kaldırın. Ardından çocuk pozisyonuna gelin buradan dört ayağa geçip ayak parmak uçlarınızı mata takın ve aşağı bakan çocuk pozisyonunu alın. Buradan da yavaş yavaş geriye doğru gelin bir dizini bükün, birkaç saniye bekledikten sonra düzeltip diğer dizinizi bükün birkaç saniye de burada bekleyip iki bacağınızı bükerek yavaşça yuvarlanarak doğrulun.

Bir sonraki hareket için ellerinizi arkada birleştirin, dizlerinizi hafifçe bükün ve gövdenizin ön kısmını açıp doğrulun. Sonrasında kollarınızı uzatarak öne doğru eğilip omuzlarınızı esnetin ve dşzkerşbşzş büküp ve yuvarlanarak doğrulun.