EGZERSİZLER

Etkili Kalça Egzersizleri

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: DILARA20TL


Etkili Kalça Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

Bu video, kalça eklemi için temel güçlendirme egzersizlerini nasıl bir araya getireceğinizi gösterir. Egzersizler, kalça ağrısını hafifletmeye yardımcı olurken kalçalarınızın güçlenmesini de sağlar.

Birçok insan, aşırı oturma ve çok az egzersiz nedeniyle zayıf veya esnek olmayan kalçalara sahiptir. Kalça kaslarınızı doğrudan çalıştıran egzersizler sayesinde daha ince ve sık bir kalçayı elde etmeniz ise zor değil. Videodaki egzersizler de kalça kaslarınızı germek ve güçlendirmek, kolaylıkla hareket edebilmeniz ve yaralanmaları önleyebilmeniz için stabilite ve esneklik oluşturmaya yardımcı olur.

Kalçalarınızda daha iyi sonuçlar görmek istiyorsanız, bu egzersiz için doğru zaman yok; egzersiz programını her gün düzenli olarak yapın.

4 etkili kalça hareketini bir araya getiren videodaki egzersizleri 20 tekrar 2 set ya da 3 set 15 tekrar şeklinde yapabilirsiniz. Herhangi bir pozisyon acı veriyorsa, hareketi yapmaktan hemen vazgeçin!

İlk hareket için kedi pozisyonuna gelin. Dizlerinizi hafif kalça hizasında açın, karınınız sıkın gövdenizi de sabit tutun. Parmak ucunuzu pointe alın, dizinizi kaldırın ve yana doğru açın. Hareketi uygularken gövdenizin hareket etmemesine dikkat edin. Egzersiz sağ ve sol bacak tekrarlandıktan sonra, ikinci hareket için tekrar kedi pozisyonunu alın.

Ayak parmak ucunuzu geriye doğru uzatın, dizinizi ise kırmayın. Ayak parmak ucunuz pointe, gövdenizde sabit bir konumdayken nefes alırken bacağınızı yıkarı doğru iterek kalçanızı sıkıştırın ve indirin.

Kedi pozisyonundayken direklerinizin üzerine eğilin, gövdenizi sabit bırakırken karnınızı sıkın. Bacağınızı içeri doğru çekin, ardından da geriye doğru uzatın. Sağ sol bacak için hareketi tamamladıktan sonra son hareket için bacağınızı yukarıda bırakın. Bu konumdayken bacağınızı kısa kısa kalçanızı sıkıştırın.