EGZERSİZLER

Fonksiyonel Karın Egzersizleri

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: AYTAC25TL


Fonksiyonel Karın Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Göğsünüzü, sırtınızı, kollarınızı, bacaklarınızı doğru şekilde çalıştırmak, hedeflenen kası düzgün bir şekilde geliştirmek ağırlık kullanmaktan geçerken iş karın kaslarına gelince, ağırlıkları bir kenara bırakılıp egzersizlere yönelmek gerekir.

Fonksiyonel karın egzersizi mi arıyorsunuz? Fitpery tarafından bir araya getirilen bu işlevsel egzersizi deneyin.

Mata sırt üstü uzanın, ayak topuklarınız ve ellerinizi yere değecek şekilde konumlandırın. Ayaklarınızı ve kollarınızı yukarı doğru kaldırın, elleriniz ayakuçlarınıza dokunacak şekilde orta noktada birleşin.

Hedeflenen hareket ayakuçlarına dokunmak olsa da hareketi yaparken zorlanıyorsanız ellerinizi bileklerde birleştirebilirsiniz. Hareketi 3 set şeklinde 15 kez tekrarlayın, setler arası 60 ya da 90 saniye dinlenebilirsiniz.

Sonraki hareket için tekrar sırt üstü mata uzanın, eller geride kalsın, ayakları ise kalça hizasında yukarı kaldırın. Ardından başınızı ve boyunuz ile birlikte ellerinizi kaldırın ve ayaklarınıza değdirin. Sonra eski konuma gelip, hareketi tekrar edin. Bu hareketi de 3 set şeklinde 15 kez tekrarlayın.

Sırtınız düz, göğsünüz gergin ve karın kaslarınız sıkı bir şekilde yere kalçanızın üzerine oturun, ayaklarınızı ise yukarıya kaldırın. Bu konumdayken ellerinizi bir sağa, bir sola dokundurun. Bu dönme hareketi karnınız dışında oblik kaslarınızın da çalışmasını sağlayacak.

3 set halinde 20 tekrardan oluşan bu hareketin ardından dirseğinizin üzerinde duracak konuma gelin. Kalçanız yukarıya kaldırın, kafanızı da sırtınızla aynı hizaya getirin. Karın ve kalça sıkı olacak bir şekilde 30 saniye bekleyin. Dinlendikten sonra diğer tarafa geçin ve bu kez 30 saniye diğer taraf için bekleyin. Bu egzersizi de 3 set şeklinde 15 kez tekrar edin.

Karın kası yapmak için kızartma, fast food ve paketlenmiş ürünlerden uzak durmayı, yüksek protein ve düşük karbonhidrat içeren besinler tüketmeyi unutmayın!