EGZERSİZLER

Yeni Başlayanlar için Kardiyo Egzersizleri

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: BUSE25TL


Yeni Başlayanlar için Kardiyo Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Yürüyüş, koşu, dans, boks…. Kardiyovasküler egzersizler söz konusu olduğunda, genel yaşam kalitenizi iyileştirmek için seçenekler sonsuzdur. Kardiyo egzersizi eklem sağlığı, zayıflatma ve daha fit bir görünüme kavuşturma dışında kan dolaşımını arttırmaya, diyabet, belirli kanser türleri ve kalp hastalığı gibi hastalıklara yakalanma olasılığını düşürmeye, stresi azaltmaya, erektil işlevi iyileştirmeye kadar vücudun birçok noktasına fayda sağlar.

Bu video da, yeni başlayanlar için sanki yanınızda bir kişisel antrenör varmış gibi temel egzersizlerde ustalaşmanıza yardımcı oluyoruz. Video, daha iyi sonuç almak ve yaralanmanızı önlemek için sizi hareketleri doğru bir şekilde yapmaya yönlendirecek.

30 saniye egzersiz, 15 saniye dinlenme şeklinde olan hareketlerimiz 2 set tekrardan oluşuyor.

Hazır ol konumuna geçin ve ardından sağ bacağı sağ tarafa açarken ellerinizi kafanızın üstünde birleştirin. Eller aşağıya eski konumuna geçerken, sağa doğru açılan bacağı da ilk konuma getirin. Bu hareketi sırasıyla sol ve sağ bacak için tekrarlayın. Eller yukarıdayken nefes alıp, eller aşağıya düşerken nefes vermeyi unutmayın.

15 saniye dinlendikten sonra diğer hareket için kolları iki yana açın, dizi karna doğru çekerken elleri bacağın altından buluşturun. Elleri tekrar açın ve bu kez diğer bacağı karına doğru çekin ve elleri bacağın altında buluşturun. Dizleri yukarı doğru çekerken ise karnı sıkıştırın. Diğer harekette olduğu gibi elleri indirirken nefes verin, elleri kaldırırken nefes alın.

Elleri çene altında yumruk yapılmış bir konuma getirin. Sol yumruğu çapraz bir şekilde yukarı doğru kaldırırken sol bacağı döndürün. Sağ yumruğu çapraz bir şekilde yukarı doğru kaldırırken bu kez, sağ bacağı döndürün. Karnı ise içeri çekmeyi unutmayın.

Bu hareketi tamamladıktan sonra olduğunuz yerde ya da kendi etrafınızda dönerek önce küçük hareketlerle, ardından daha hızlı koşun. 15 saniyelik dinlenme sonrasında elleri avuç içleri karşıya bacak şekilde şakaklarda birleştirin, ardından sağ diz ile sol dirseği, peşine sol dizle sağ dirseği birleştirin.