EGZERSİZLER

Core Egzersizleri

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: OZSİPAHİ20TL


Core Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsin!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Core bölgesi omurgayı stabilize eden, döndüren ve hareket ettiren bir kas topluluğudur. Sırt, karın, kalça, oblikler ile pelvise bağlanan hamstrings, kalça fleksörleri ve kalça addüktörleri bu bölgedeki kas grubunu ifade eder.

 Bu kasları güçlü tutmak, vücudunuzu stabilize etmeye, omurganızı desteklemeye ve genel kondisyonunuzu artırmaya yardımcı olur. Hadi hareketleri yapmak için videoyu izlemeye başlayın!

Matın üzerinde önce plank pozisyonuna, sonra parmak uçlarınızda dört ayak pozisyonuna gelin. Karın bölgesini hedef alan bu hareket omuz kol ve bacak kaslarınızı da çalıştırır.

Bir sonraki egzersiz için nefesinizi alın karnınız üzerinde düz bir şekilde uzanın, kollarınızı öne doğru uzatın. Alnınız mata dönük olsun. Bacaklarınızı ise kalça genişliğinde arkanızda doğru gerin. Nefesinizi verirken kollarınızı, göğsünüzü ve bacaklarınızı kaldırın. Kollarınızı yukarıya doğru çekerken aynı zamanda kürek kemiklerinizi birbirine yaklaşması için ellerinizi göğsünüze doğru getirin. Bir nefes vererek vücudunuzu yumuşak bir şekilde yere bırakın.  Bu hareket karın ve kaçla kaslarınızı güçlendirirken uzun süreli oturma ve bilgisayarla çalışmanın etkileriyle de mücadele eder. Bel rahatsızlığını hafifletir, kamburluğu ve kifozu önler ve sırt kaslarınızı, özellikle de omurganızı destekleyen kasları güçlendirir.

Sonraki hareket için dört ayak pozisyonuna gelin, önce sağ bacağınızı ileriye doğru uzatın indirin ardından sol bacağınızı ileriye doğru uzatın ve indirin. Omurga, kalça kaslarınızı, bacak ve kol kaslarınızı güçlendirip, duruşu düzeltir; omuzları, göğüs kafesini, karnı da esnetir.

Ayak parmak uçlarınızı mata takın, dirseklerinizin üzerinde plank pozisyonuna gelin. Kalçanızı aşağı ve yukarı indirip kaldırın. Sonrasında aynı hareketi düz kal tahta pozisyonuna gelerek tekrarlayın. Hareket karın kaslarınızı çalıştırırken, bacaklar, kollar, omuzlar ve sırt gibi diğer kasların çalışmasını da sağlar.

Plank pozisyonundan çıktıktan sonra kol tahta pozisyona gelin, hareketi ağırlığı dirseğinize vererek yapın. Kolunuzu düz bir şekilde yukarı kaldırın, sonra indirin. Bu egzersiz dengenizi geliştirirken, omuzlarınızdan ayak parmaklarınıza kadar vücudun yan tarafındaki tüm kasları harekete geçirir.