EGZERSİZLER

Kalça ve Bacak İnceltme

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: GOZDE20TL


Kalça ve Bacak İnceltme ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Güzel bir fiziğe sahip olmak, düzgün kalçalara ve iyi şekillendirilmiş bir çift bacağa sahip olmak istiyorsanız, sizi “Kalça ve Bacak İncelte” egzersizimize davet ediyoruz. En etkili kalça ve bacak inceltme egzersizine hoş geldiniz!

Kalçalar ile birlikte Kuadriseps ve Hamstringlerinizi çalıştıracak bu egzersizler daha sıkı bir popo ve daha ince bacaklara yol açar. Videodaki antrenman esas olarak kalça ve bacak bölgesini hedeflese de, obliklerde de biraz yanma hissedebilirsiniz, bu bir sorun değil.

Doğru egzersiz programıyla kalça ve bacaklarınızın daha ince ve fit görünmesi çok kolay. Sonuçları daha hızlı görmek için ise bu antrenmanı en az 5 gün yapmanız gerektiğini unutmayın!

Kalça ve bacak inceltme egzersizi için başlangıç seviyesindeyseniz her hareketi 2 şet şeklinde 10-12 tekrar olarak yapın. Orta ve ileri sevideyseniz 3 ya da 4 set olacak şekilde 12-15 tekrar olarak yapın.

Dört ayak pozisyonuna gelin, omurganızı normal haline bırakın, bakışlarınız ise aşağıya baksın. Sol bacağınızı uzatın, nefesinizi verirken parmak ucunuzu mata değdirin, nefesinizi verirken ise üst gövdenizi oynatmadan kalçanızı sıkıştırarak sol bacağınızı yukarıya kaldırın ve burada kaçlınızı sıkıştırın. Bu hareketin ardından dizinizi nefes eşliğinde dışa doğru açarak dirseğinize değdirin, nefesinizi verirken geriye doğru tekme atar gibi yukarı kaldırın.

Hareketi tamamladıktan sonra nefesinizi alırken sol bacağınızı sağa doğru döndürün, bu hareketi yaparken başınızı da sağa dönsün, parmak ucunuzu yere değdirin. Nefes verirken ise bacağı ve başı tam tersi yöne çevirin, sonrasında çocuk pozisyonuna geçin ve dinlenin. Hazır olduğunuzda dört ayak pozisyonuna tekrar dönün ve diğer bacak için aynı hareketleri tekrarlayın.

Bir sonraki hareket için sırt üstü yatın, dizleriniz bükülü bir şekilde omuz genişliğinde açın, avuç içleriniz mata değsin. Nefesinizi verirken kalçanızı yukarı kaldırın ve burada kalçayı sıkın, nefesi alırken kalçanızı hafif mata değdirin. Son set tamamlanırken, yukarıda kalın, küçük küçük kalçanızı yukarı kaldırarak kalçayı indirip, kaldırın.