EGZERSİZLER

Mini Ball ile Karın Egzersizi

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: OYKU20TL


Mini Ball ile Karın Egzersizi ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Fitness aletlerini kullanarak egzersizlerden aldığınız verimi iki katına çıkarabilirsiniz. Miniballar ise fitness aletleri içerisinde kullanımı en rahat ve taşıması en kolay aletlerin başında gelir. Bu mini egzersiz toplarını katlayıp cebinize bile sığdırabilirsiniz. Kullanmak istediğinizde, bir pompa yardımıyla kolayca şişirebilir, aynı şekilde rahatlıkla da söndürebilirsiniz.

Minibalların bu özelliği onların seyahatler için de kullanmasının önünü açıyor, ara vermeden egzersizlerinize devam etmeyi mümkün hale getiriyor.

Güç veya kardiyo rutininize minibalları ekleyerek nasıl karın egzersizi yapacağınıza yardımcı olmak için bu videoyu paylaşıyoruz.

Masa pozisyonuna gelin, baş ve omuzları yerden yüksek olacak şekilde konumlandırın ve miniballı bacaklarınızın arkasından geçirerek bir elden diğer ele verin.

Topuklar yerden yüksek olacak şekilde miniballı ayak bilekleriniz arasında sıkıştırın, eller başın arkasında, baş ve omuz yerden yüksek, nefes alırken ayaklarını kendinize çekin, nefesi verirken ayakları yeniden eski konuma getirin. Sırasıyla bu hareketi birkaç kez tekrarlayın. 

Ayak tabanları yerde, miniballı iki elinizle kafanızın üstüne gelecek şekilde konumlandırın, ayaklarınızı göğsünüze doğru çekerken ellerinizi de baş ve omzunuz kalkacak şekilde dizlerinize doğru getirin.

Sırt üstü uzanın, avuç içleriniz mata değsin. Miniballı ayaklarınızın arasında sıkıştırın bacaklar yukarıda ayaklarınızı küçük hareketlerle bir ileri bir yukarı hareket ettirin.

Miniballı elinize alın, sırt üstü uzanın. Kolları başın gerisine doğru yerleştirin. Miniball elinizdeyken, öne doğru kalkın. Kalkarken bir dizi iki kolun arasına gelecek şekilde göğse doğru çekin, sonrasında aynı hareketi diğer bacak için tekrarlayın.

Miniball ile karın egzersizi yaparken, karın başta olmak üzere kalça fleksörleri ve kol kasları çalışacak, mini pilates topu sabit durmadığı için hem denge gelişecek hem de karşı bir direnç uygulandığından kaslar daha aktif hale gelerek, vücut direncini arttıracaktır.