EGZERSİZLER

Omurgana İyi Gelecek Egzersizler

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: ZEYNEP20TL


Omurgana İyi Gelecek Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

Bel ve sırt ağrısı birçok farklı nedene bağlı olabilir. Ağrıları nöromüsküler hastalıklar çatısında toplayabileceğimiz gibi omurgaya fazla yüklenmek, uzun süre oturmak, yanlış bir hareket yapmak gibi farklı nedenlerden kaynaklı ağrılar kategorisi altında da toplayabiliriz. Bel güçlendirme egzersizleri bel ağrısını önlemek ve azaltmak için etkili bir müdahale gibi görünse de yanlış yapılan bir hareket durumu daha da kötüleştirebilir.

Bu videoda, omurgana iyi gelecek egzersizler ile nasıl güçlü bir bel elde edeceğinizi öğreneceksin. Bel ve sırt ağrısını doğru ve güvenli bir şekilde nasıl azaltacağını öğrenmek istiyorsanız burada kalın!

Her egzersizi birlikte uyguladıktan sonra en bastan videoyu 2 kez tekrarlıyoruz.

Dört ayak pozisyonuna gelin, bakışlarınız yerde, el bilekleriniz, omuzlarınız, dizleriniz ve kalçalarınız aynı hizada olsun. Nefes alırken, oturma kemiklerinizi ve göğsünüzü tavana doğru yükseltin, başınızı kaldırın ve bakışlarınızı ise ileriye doğru uzatın. Nefes verirken omurganızı tavana doğru yuvarlayın, başınız yere doğru bırakırken çenenizin göğüs kemiğine değsin. Nefes alırken tekrar dört ayak pozuna gelin.

Tekrar başlangıç konumunuza, dört ayak pozuna gelin. Nefes alırken sol kolunuzu yandan yukarı doğru uzatırken, göğsünüzü de yana doğru açın. Nefesi verirken kaldırdığınız kolunuzu bu kez sağ kolunuz ve dizinizin arasında uzatın. Sol kolunuz inerken matın ucuna dönük olan parmak uçlarınız, sol tarafa baksın.

Mata uzanın, dizlerinizi bükün. Kollarınızı bir birine bağlayarak yuvarlık bir şekil oluşturun. Kollarınız bu konumdayken, başınızın tepesinden başlayarak yuvarlak daireler çizin.

Ayakuçlarınızı point konumuna getirin, elleriniz ters yöne; başınızın bulunduğu matın ucuna dönük olsun. Göğsünüzü açarken boyun ve başınızı geriye doğru itin, göğsünüzü kapatırken boyun ve başınızı öne doğru alın.

Ön kolunuz yerde düz olacak şekilde yan yatın ve iki bacağınız ise dizler bükülü şekilde üst üste yerleştirin. Kalçanızı sıkarak yerden kaldırın, kalça yerden kalkarken diğer dolunuzu kulağınızın yanından ileriye doğru uzatırken, bacaklarınız düz bir çizgi halini alsın. Kalçanızı yere indirirken, bacaklarınızı bükük konuma getirin, ileri doğru uzattığınız kolunuzu ise bacağınıza değdirin.

Mata uzanın, ayak tabanlarınız yukarı baksın, avuç içleriniz mata değsin. Ayaklarınızla birlikte kalçanızı kaldırarak ayakuçlarınızı başınızın üstünden yere değdirin. Birkaç nefes burada kaldıktan sonra bir bacağınızı kaldırırken, diğer bacağınızın ayak bileğini tutun, diğer bacağınızı tutarken bu sefer de önceki bacağınızı ayak bileğinizden tutun.

Dizlerinizi bükün, sol kolunuzun üzerine doğru yana yatarken sağ ayağınızı kaldırın sağ kolunuzu da ensenize yerleştirin.

Ayakuçlarınızı point konumuna getirini baş ve omzunuzu kaldırırken bacaklarınızı da kaldırın. Ellerinizi ise yanlarda hızlı hızlı aşağı yukarı kaldırıp indirin.

Mata uzanın ellerinizi yanınıza alın. Bacaklarınızı, kalçanızla birlikte kaldırın, ayakuçlarınız başın tepesindeyken ayaklarınız arasındaki mesafeyi açın ve başlangıç konumuna getirirken birleştirin. Harekete devam ederken bu kez başlarken ayaklarınızı mesafeli olarak kaldırın, başınızın tepesinden yere değdirin ve birleştirerek eski konumuna getirin.