EGZERSİZLER

Stretching

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: GOZDE20TL


Stretching Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Egzersiz sonrası ağrılarınızı hafifletmek ister misiniz? Egzersiz sonrası esneme hareketlerini çoğu insan atlar, ancak vücudunuza uyum sağlamanın ve kaslarınıza ihtiyaç duyulan dikkati vermenin yolu esneme hareketlerinden geçiyor. İster bir koşucu olun, ister ağırlık kaldırmayı seviyor olun, çalıştığınız kaslardaki gerilimi hafifletmek için esneme hareketlerine ihtiyacınız olacak.

Şimdi size çevrimiçi stüdyo aracılığıyla basit stretching hareketi rutini hazırladık. Kısa, basit hareketlerden oluşan bu rutini her yerde yapabilirsiniz. Bu hafta her antrenmandan (veya uzun bir iş gününden) sonra bu esneme dizisini deneyin.

Dizlerinizin üstünde batın ucuna gelin. Sol ayağınızı nefesle birlikte öne yerleştirin, elleriniz ise belinizde olsun. Nefesi verirken öne doğru kendinizi indirin, 3-4 nefes burada kaldıktan sonra ellerinizi son nefesi alırken öne yerleştirdiğiniz ayağınızın yanına koyun. Nefesi boşaltırken de sol diziniz düzelene kadar ayak parlarınız öne doğru çekilere kendinizi geriye doğru bırakın. Gidebileceğiniz noktaya vardığınızda başınızı dizlerinizin üzerine yerleştirin ve burada da 2 nefes kalın.

Hareket tamamlandıktan sonra sol dizinizi tekrar eski konumuna getirin ve ardından geriye itin. Peşine sağ bacağınızı iki elinizin arasına yerleştirin, iki eliniz belinizde yükselin ve 2-3 nefes burada kalın. Ardından iki elinizi sağ bacağınızın yanını yerleştirin ve sol bacakta olduğu gibi nefesi alırken öne eğilin, nefesi verene kadar bu kez sağ ayağınızı öne doğru çekerek geriye gidin, 1-2 nefes burada kaldıktan sonra başınızı dizinize yaklaştırın ve 2 nefes daha bu pozisyonda kalın. Ardından başınızı kaldırın, ayağınızı da geriye doğru itin ve köpek pozisyonuna gelin.

Avuç içlerinizi mata yerleştirin, ayak parmaklarınızı da mata takın ve kalçanızı tavana doğru kaldırırın. Başınızı dizlere doğru yaklaştırırken, ayak topuklarınızı mata değdirin.

Uzmanlar sadece egzersiz sonrası değil normal hayat rutininizde birkaç dakikalık germe ve esneme hareketlerinin kas gerginliğini azalttığını, kalp atış hızınızı dengede tuttuğunu ve kronik stresten uzaklaştırdığını söylüyor.