EGZERSİZLER

Kalça Açıcı Yoga Pozları

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: MERVEPALA20TL


Kalça Açıcı Yoga Pozları Egzersizler ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

Uzun saatler sandalye üzerinde oturmak, hareketsiz kalmak bir süre sonra kalça kaslarının kısalmasına ve esnekliğini yitirmesine neden olabilir. Bu da zamanla bel ağrısı, omurga kireçlenmesi omurga kayması gibi bir dizi soruna yol açabilir ve hatta günlük hayatınızı sekteye uğratabilir. Videodaki egzersizler bel ağrısının giderilmesine ve üreme sistemindeki dolaşımın iyileştirilmesine yardımcı olacak.

Bu yoga derslerini haftalık olarak uygulayın ve omurga ve ruh sağlığınız için en iyi sonuçları elde edin! Kendinize zaman ayırın ve vücudunuzu dinlemek için daha fazla beklemeyin.

Esnek bir kalçaya kavuşmak için öncelikle kalçalarınızın önünü, arkasını ve yanlarını açmanız gerekir. İşte kalçalarınızı açmak için düzenli olarak yapmanız gereken en iyi 5 yoga pozisyonu.

Açık Kertenkele Pozu

Kertenkele pozu koşma gibi günlük aktivitelerde yardımcı olan kalçalarınızdaki esnekliği artıran harika bir pozdur. Bu pozu esneme rutininize entegre etmek aynı zamanda bacak kaslarınızın güçlenmesini, sağlar, gerginleşmelerini önler.

Tek Ayak Güvercin Pozu

Güvercin Duruşu, son derece etkili bir kalça açıcı olarak çalışan çok faydalı bir yoga duruşudur. Tek ayak güvercin pozu derin bir sırt ve kalça açıcıdır. Uyluklarınızı, kasıklarınızı, kalça fleksörlerinizi, karnınızı ve boynunuzu esneten bu pozisyon karın organlarını da uyarır.

Mutlu Bebek Pozisyonu

Mutlu bebek pozisyonu birçok çağdaş yoga rutininde bulunan ve stresi azaltarak zihni sakinleştirirken iç kasıkları ve beli geren temel bir pozdur. Sırtımızı, uyluklarımızı, hamstringlerimizi esnetir, kalçaları açmaya yardımcı olur.

Kurbağa Pozu

Kurbağa duruşu zihinsel, fiziksel ve ruhsal düzeyde rahatlama sağlar. Kurbağa pozu iç uyluklarınızı, kasıklarınızı ve kalçalarınızı esnetirken, aynı zamanda geçmişe bağlı kalmaktan kaynaklanan kalça sertliğinin esnemesini sağlayan harika bir ikinci çakra pozudur; duygularımızı tam olarak hissetmemizi ve onların akmasına izin vermemizi hatırlatır.

Kelebek Pozu

Kelebek pozu, bacak kaslarını gevşetmek ve germek için mükemmel bir pozdur. Bu yoga pozu bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu rahatlatır, yorgun ayaklarınızı dinlendirir, kalça kaslarınız ile iç uyluklarınızı esnetir ve güçlendirir.