EGZERSİZLER

Omurganızı Uyandıracak Yoga Dersi

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: CANSU20TL


Omurganızı Uyandıracak Yoga Dersi Egzersizleri ile evinin konforunda ve bir çok ücretsiz video izleyerek kendinizi formda tutabilirsiniz!

EĞİTMENİN EGZERSİZLERİ

Tümünü Göster

Sabahları kalkmakta zorlanıyor, boynunuzda gerginlik, omurganızda ağrı hissediyorsanız bu egzersizler tam size göre.

Omurganızdaki hareket alanı sınırlıysa daha fazla beklemenize gerek yok, bu akıcı uygulama ile omurganızı mümkün olduğu her yöne açacak, egzersizlerle uygulama sonrasında kendinizi daha zinde hissedeceksiniz.

Kalça kemiklerinizin üzerine oturun, omurganız, karnınız ve göğsünüz dik, çeneniz ise yere paralel olsun. Bu konumdayken 3 nefes kalın, ardından nefes alırken ellerinizi gökyüzüne doğru uzatın burada da 4-5 nefes kalın ve ellerinizi aşağıya indirin.

Sol elinizi yana doğru koyun, sağ elinizle yukarı doğru açılın. Bu hareketi yaparken sağ kolunuzun altındaki gerilmeyi hissetmeye çalışın. 3 nefes burada kaldıktan sonra, bu sefer sağ elinizi yana koyun, sol elinizi yukarıya doğru açın. 3 nefes de burada kaldıktan sonra eskini komunuza gelin ve sağ kolunuzu sabit tutarken sol kolunuzu sağ kolunuzun etrafında sarın ve uzanabildiğiniz kadar yukarı doğru uzayın. Nefes verirken öne doğru eğilin, nefes alırken yükselin ve kollarınızı serbest bırakın. Ardından da sol kolunuzu sabit tutup, sağ kolunuzu sol kolunuza sarın ve yukarı doğru uzanın. Nefes verirken öne doğru eğil, aldığınız nefesle birlikte yükselin ve kollarınızı serbest bırakın.

Bir sonraki hareket için sol elinizi sağ dizinizin üstüne koyun, sağ elinizle birlikte geriye doğru dönün. Birkaç nefes burada kaldıktan sonra merkeze dönün ve bu kez sağ elinizi sol dizinizin üstüne koyun ve sola kolunuzla birlikte geriye doğru dönün ve yeniden merkez gelin. Merkezdeyken 3 nefes burada kalın, sonrasında 4 ayak pozisyonu alın.

Nefes alırken belinizi çukurlaştırın bakışlarınızı gökyüzüne doğru fırlatın, nefes verirken çenenizi göğsünüze yaklaşırın, belinizi yükseltin. Hareketi tamamladıktan sonra çocuk pozisyonuna gelin, birkaç nefes kaldıktan sonra ellerinizle sol tarafa doğru yürüyün gidebileceğiniz yere kadar gittikten sonra sağ elinizi sol elinizin üzerine koyun ve burada açılmayı hissedin. 3-4 nefes kaldıktan sonra merkeze dönün, birkaç nefes de burada kaldıktan sonra aynı hareketi bu kez sağ taraf için tekrarlayın.

Egzersizi bitirirken ise başlangıç konumunuza gelin, 3 nefes burada kalın ve egzersizi sonlandırın.