EGZERSİZLER

Elif NUMANOĞLU

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: SHERUNSFOREVER

 

Egzersizler

Seçtiği Ürünler

Hakkında

education.svg ODTÜ BESYO Yüksek Lisans
Elif Numanoğlu, 1995’te Yalova’da doğdu. 

Spora voleybol ve cimnastikle 7 yaşında başladı ve 14 yıl hem okul hem kulüpte lisanslı voleybol  oynadı. 

2012 yılında kazandığı ODTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okurken  tutkusu olan koşu sporunu keşfetti. 

      Son 8 yıldır patika yarışlarında hedeflerine, yol yarışlarındaysa bağış için koşuyor. 

TAF-Atletizm Antrenörlük belgesine ve TCF- Pilates Eğitmenliği belgesine sahip. 

Lisans bölümünden mezun olur olmaz tutkusu olan spor ve koşu için Odtü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’ne Yüksek Lisans için başvurdu. Fiziksel aktivite ve halk sağlığı üzerine yazdığı tezle mezun oldu. 

Uzun mesafe koşmayı seviyor ve 4 kez 42.195m uzunluğundaki maraton mesafesini tamamladı.Ayrıca sprint ve orta mesafe triathlon yarışlarında yarıştı. Patika koşularındaysa dereceler elde etti. 

Üniversite yıllarında “Campusrunners” isimli koşu ekibini kurdu. Üniversitede okulunu yüzme ve voleybol takımında temsil etti. 2019 Yılında Ironman 70.3 yarışına bireysel olarak katıldı. O yıl  18-24 yaş arasında katılan tek Türk kadındı. 

Kasfad(Kadınlar İçin Spor ve Fiziksel Aktivite Derneği) üyesi. 2. Kez düzenlenen  Kadın ve Spor Çalıştayı’nda raportör olarak yer aldı. Herkes İçin Spor Federasyonu’nda Yoga ve Welness teori derslerinde eğitmenlik yaptı. 

Dünyada ilk kez düzenlenen “kız çocuklarının fiziksel aktiviteye katılımlarındaki engellerin tartışılıp çözüm yollarının arandığı” ISF(International School Sport Federation) She Runs Active Girls projesine dünyadan seçilen 10 kadın gönüllüden biri oldu. Türkiye’ye döndüğünde zaten spor içerikleri ürettiği Instagram sayfasına sherunsforever ismini vererek, kız çocuklarının sporla güçlenebileceğini anlatmaya çalışıyor. 

Decathlon Blog sayfasında da koşu ile ilgili yazılar yazıyor. Koşmayı ve etrafındaki herkesi bilinçli bir şekilde koşuya teşvik etmeyi çok seviyor. 

Koşmaya başlamak istiyorsan ama nasıl adım atacağını bilmiyorsan 

Ben koşamam ama yine de deneyeceğim aktif olmak istiyorum diyorsan 

Koşamazsam da yürürüm, günlük egzersizler yaparım ama yine de aktif kalırım diyorsan 

Doğru yerdesin :) 
Seni en çok etkileyen kitap? 

İnsan Ne ile Yaşar. ~Tolstoy 

Favori İçeceğin nedir? 

Sade Filtre Kahve 

Sağlıklı yiyecekler arasında favorin hangisi? 

Balık ve salata 

Egzersiz yaparken dinlemekten sıkılmadığın şarkı hangisi? 

Temperature ~Sean Paul