EGZERSİZLER

Görkem OVENDEN

TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ
İNDİRİM KODU: GORKEM20TL

Egzersizler

Seçtiği Ürünler

Hakkında

1983 yılında İzmir’de doğdum. Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olarak hayatım boyunca edebi eserlere ilgi duydum. Ve 2012 yılında; başta kendime yolculuk yapma istediğim için başladığım yoga pratikleri, beni yoganın kadim eserlerini incelemeye yönlendirdi. Varoluşu bilim kanalıyla anlamlandırma isteğim de yolumu oluşumsal yoga ile birleştirdi.

Yoga pratiklerimi; 2015 yılından beri katıldığım birçok eğitim ve atölye ile profesyonel platforma taşıdım. Öncelikle 200 saatlik Yoga Alliance İnternational sertifikasını aldım ve sonrasında da birçok kıymetli hocadan; çakralar, meridyenler, elementler, karma, eril dişil enerji vb. konularda eğitimler aldım. Yurdışında katıldığım atölyelerle de desteklediğim eğitmenliğimi; Hareket Profesyonelleri İçin Kineziyoloji, Omurga ve Duyu Bütünleme Eğitimi ile başka bir platforma taşıdım. Hareket gelişimi, duyu bütünlüğü ve postür bilgilerinden sonra yogaya bakış açım bambaşka bir alana taşındı. Omurga merkezli rahatsızlıklar ve bunların tedavi sürecinin desteklenmesi  ve zihinsel gevşemeyi araştırırken hamak yogası ile tanıştım. Pratiklerine ve derslerime hamak yogasını da dâhil ettim.

Çok eski ve kadim bir bilgi olan yogayı, sinir sistemi ile harmanladığım derslerimle kendi yolculuğuma, öğrencilerimle devam ediyorum. Öğrencilerime de hep söylediğim gibi; “yoga sadece derste değil hayatın her anında, aslında tam da mezkezinde…” Namaste  

Seni en çok etkileyen kitap?

Evrenden Torpilim Var - Aykut OĞUT

Favori İçeceğin nedir?

Su

Sağlıklı yiyecekler arasında favorin hangisi?

Izgara Sebzeli Salata

Egzersiz yaparken dinlemekten sıkılmadığın şarkı hangisi?

Güneşe Dokundum - Köfn